Papa Stroll zgryźliwie o Williamsie – “Nawet ślepy widziałby problem”

Na łamach portalu Motorsport.com opublikowano artykuł w którym to Lawrence Stroll, ojciec Lance Stroll’a – obecnego kierowcy zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing – mocno krytykuje dotychczasowe wyniki ekipy z Grove nazywając je “brutalnym przebudzeniem” dodatkowo twierdząc, że “nawet ślepy widziałby problem” odnosząc się do tegorocznej konstrukcji brytyjskiego zespołu.

Lance Stroll otrzymując angaż w Williamsie w 2017 roku (wnosząc do zespołu ok. 80 milionów dolarów) został okrzyknięty mianem paydriver’a w trybie niemal natychmiastowym. W początkowej fazie sezonu nie udało mu się zerwać niechlubnej łatki, do czasu swojego domowego wyścigu – Grand Prix Kanady – od lat odbywającego się na torze im. Gilles’a Villeneuve’a w Montrealu. Tam dopiero zdobył swoje pierwsze punkty sezonu zajmując 9 miejsce, łagodząc tym samym nastroje poruszonych krytyków.

Jego dobra passa kontynuowała aż do Grand Prix Azerbejdżanu, w którym to zajął swoje jedyne jak do tej pory miejsce na podium, ukończywszy wyścig na 3 lokacie zaraz za Valtterim Bottasem. W ostateczności Stroll zakończył sezon na 12 miejscu w generalnym rankingu mając tylko 3 punkty straty do Felipe Massy.

Obecny sezon okazał się być zdecydowanie trudniejszym niż przypuszczano, Williamsowi nadal brakuje tempa zaś wady konstrukcyjne bolidu tylko spowalniają dążenie do postawionego celu. Na chwilę obecną Kanadyjczyk wypada zdecydowanie lepiej w zestawieniu z jego rosyjskim kolegą Sergiejem Sirotkinem, warto jednak w tym momencie wspomnieć iż zarówno Claire Williams (szefowa zespołu), jak i Paddy Lowe (dyrektor techniczny) podczas przedsezonowych przygotowań deklarowali, iż celem na obecny sezon 2018 jest zdobycie 4 miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

Aktualny stan kierowców Williamsa – Sezon 2018

Lawrence Stroll zapytany o to jak obecnie wygląda sytuacja w zespole odpowiedział:

“Jeszcze nie jesteśmy u celu […] Wierzę w całą ekipę Williamsa, lecz oni nadal błądzą.”

“Oczywiście, samochód nie jest tam gdzie chcielibyśmy aby był, jest wręcz daleko poza celem. Nadal borykamy się z problemami.”

“Widać wyraźnie co jest nie tak z bolidem. Mniemam iż ekipa dokłada wszelkich starań aby poprawić swoją sytuację.”

“To nie jest tak, że zespół nie wie gdzie leży problem bo nawet ślepy by go zauważył. Wiem jednak że ciężko pracują aby to naprawić.”

“Nie jestem żadnym członkiem zarządu ani udziałowcem tego zespołu, jestem po prostu ojcem Lance’a. Jestem za jeżeli chodzi o jakiekolwiek działania mające na celu przyspieszenie i usprawnienie auta.”

Lawrence Stroll. Źródło: f1i.com

Źródło: Motorsport.com; thecheckeredflag.co.uk;